Javorník naleznete blízko Liberce, v Jeřmanicích, a užívat si jeho krásu můžete přes zimu i léto. Areál Obří sud Javorník totiž nabízí mnoho aktivit po celý rok. Adrenalinové sporty v podobě tratí pro bicross či skatecross, ale také travní lyžování či bobovou dráhu.

Na bobovou dráhu!

V areálu Obřího sudu na vás čeká čtyřsedačková lanová dráha a také nejdelší bobová dráha v Libereckém kraji. Její délka činí 1100 m a patří mezi jednu z nejdelších trubkových bobových drah v České republice. Těšit se můžete na spirálu a 13 velkých zatáček, umělých vln a přísunu adrenalinu. Nejdříve se však na bobovou dráhu musíte nechat vytáhnout s pomocí vleku o délce 550 m a převýšením 80,5 m. Až pojedete na bobové dráze sledujte, jakou rychlostí jste jeli a můžete se s ostatními navzájem porovnávat.

Lanová dráha a bikepark

Lanová dráha vás vyveze nahoru na kopec a vy si můžete naplánovat delší výlet od Javorníku a zase zpět a nakonec ho zakončit jízdou na bobové dráze. Zkusit můžete také bikepark. Zprvu horní část tratě tvoří široká nenáročná stezka, která má sedm dlouhých klopených zatáček a čtyři boule. Její délka je 700 m a je určená pro všechny nadšené bikery, bát se opravdu nemusíte. Spodní úsek je určen pro zkušenější jezdce a představuje náročnější trať po hliněném valu s několika zavřenými klopenými zatáčkami, lavicí a v závěru s úzkými lávkami. Její délka je 200 m.

Až na vrchol!

Na vrchol Javorník se dostanete po 4 značených turistických stezkách, dostanete se k němu tedy ze všech světových stran. Nejsnadnější cestu však představuje cesta ze začátku obce Záskalí po modré. Občerstvit se poté můžete v restauraci Obří sud s rozhlednou, kde můžete také využít služeb půjčovny sportovního vybavení, včetně servisu a také občerstvení.