V samotném srdci Šumavy se nachází unikátní přírodní rezervace – Boubínský prales, který je starší než lidský rod. Národní přírodní rezervace zde byla vyhlášena již v roce 1858, Celá oblast se nachází v CHKO Šumava.

Boubínská stezka

Vydejte se na putování Boubínskou stezkou, která vás zavede daleko od civilizace, do krajiny původní a člověkem nespoutané. Celá stezka vede několika pásmy, která se liší mírou, kterou do přírody zasahuje člověk. Jádro pralesa zůstává po staletí nedotčené a prostory rezervace se neustále rozšiřují. V některých místech si připadáte jako v pohádce.

Okolí Boubína

Pokud jste nadšení cyklisté, i pro vás je v okolí Boubína připravena celá řada cyklotras. Šumavská krajina nabízí čistou přírodu, nádherné lesy, rybníky a přehrady. Na kole můžete zavítat i do chráněných oblastí a vlastní trasu si můžete naplánovat dle vašich možností, obtížnosti i délky. Nabízí se i možnost využít místní cyklobusy, díky kterým se dostanete i do vzdálenějších míst.

  • Tip na cyklovýlet

Pokud plánujete celodenní výlet na kole, podívejte se třeba k Vltavským pramenům. Začátek trasy je u Kubovy hutě. Cestou míjíte Alpskou vyhlídku, podívat se můžete na největší Rašelinné jezírko. Téměř uprostřed celé trasy se nachází Kvilda (turistické středisko), kde najdete restaurace a bufety, v nichž se můžete občerstvit. K prameni Vltavy je to odsud již jen krátká vzdálenost (asi 3 kilometry). Od pramene je to již jen pozvolné klesání k obci Bučina. Zde je zastávka cyklobusu, můžete ji využít nebo pokračovat dále po naučné stezce Národního parku Šumava až na Knížecí pláně, ze kterých dohlédnete, v případě příznivého počasí, až do salcburských Alp. Trasa dále směřuje pak na Račí a vracíte se zpět na Kubovu huť. Celková délka trasy je necelých 50 kilometrů.