Pokud chcete navštívit jedno z nejkrásnějších měst, kterým se naše země pyšní, určitě byste měli navštívit Český Krumlov. Tomuto městu se přezdívá „renesanční perla“, která na vás čeká na jihu Čech. Obehnáno je z Vltavou a leží jen necelých 22 kilometrů od Českých Budějovic. Zajeďte si do Českého Krumlova v létě nebo v zimě, v obou obdobích má město své kouzlo.

Poznejte krásy Českého Krumlova

V Českém Krumlově najdete mnoho míst a památek, který stojí za návštěvu. Dominantu města tvoří hrad a zámek Český Krumlov, které nabízí i krásný pohled na město. Tyto dvě nádherné památky vévodí celému městu. Navštívit byste jistě měli také kostel sv. Víta, jehož historie se píše již od 13. století. Uchvátí vás jeho exteriér, ale také interiéry.

Do centra a ještě dál!

Zavítat byste měli také do centra města, které vás rychle okouzlí nezapomenutelnou atmosférou, klikatými uličkami, uměním a krásnými zákoutími. Svůj pohled určitě věnujte radnici, kašně a morovému sloupu, Vlašskému dvoru, Jezuitské koleji či Široké ulici. V centru města můžete navštívit i Egon Schiele Art Centrum. Jedná se o velkou galerii moderního umění. Zhlédnout zde můžete díla Gustava Klimta, Picassa či Salvadora Dalího. V Českém Krumlově se můžete projít i po historické čtvrti, kterou najdete za řekou. S městem „uvnitř“ je toto centrum spojené dřevěným Lazebnickým mostem. Podle archeologických nálezů zde bylo osídlení datované do doby až 5000 let před naším letopočtem.

Co si dát dobrého?

I v Českém Krumlově si pochutnáte na řadě dobrot. Čekají zde na vás zajímavé kavárny a restaurace, které nabízí různé speciality, často z ryb, lesního ovoce, zelí či hub. Ochutnejte například slanou buchtu bramborku, určitě si dopřejte kulajdu, zelňáky a skvělé vdolky. Pro sladké hříšníky bude odměnou žahour z borůvek.