Horké letní teploty přímo svádí ke koupání v chladnější vodě. Dopřejte si přírodní koupačku v lomech, ve kterých má nyní voda ideální teplotu, navíc bývá opravdu čistá. Kam však za koupáním v lomu vyrazit?

Zatopený lom Dasnice na Sokolovsku

Nádherně čistá voda na vás čeká v zatopeném lomu Dasnice na Sokolovsku. Jedná se o nově zrekultivovaný lom, který nabízí klidné koupání. Lom hledejte mezi obcemi Bukovany, Citice, Hlavno a Dasnice. od jezírka se můžete kochat výhledem na klášter v Chlumu či uvidíte elektrárnu Tisová.

Lom Kristýna v Hrádku nad Nisou

Liberečáci a lidé z okolí Hrádku nad Nisou mají v koupání velkou výhodu. Mohou si totiž kdykoliv zajet za koupáním do jezera Kristýna, které nabízí krásné prostředí a písečnou pláž. Zde zažijete opravdu pohodový den a příjemné koupání. Dříve to byl lignitový lom, který je stále napájen čistou podzemní vodou. Díky tomu se ani v létě voda nezkazí a je krásně čistá. Užívat si zde však nemusíte jen koupání, ale také vodní sporty. V okolí je také několik restaurací a stánek s rychlým občerstvením. Vybrat si také můžete, zda budete odpočívat na pláži travnaté, se žlutým hrubším pískem či jemným bílým. Na další rok je naplánována stavba nového mola v severní části jezera.

Kurovický lom u Kroměříže

Tento lom naleznete 1,5 km jižně od obce Kurovice, západně od vrchu Křemenná. Jedná se o přírodní památku, která vám za horkých letních dnů nabízí příjemné koupání v čisté vodě a je také domovem 21 druhů ptáků, 247 druhů rostlin a 60 druhů brouků. Vidět zde můžete také největšího vodního brouka na světě, tzv. vodomila černého. Dříve byl vstup k tomuto lomu zakázán, dnes je povolen a zpoplatněn 50 Kč. Dříve se jednalo o stěnový lom k těžbě jílovitého vápence.