Kam chodí většina národa v horkém letním počasí? Přece k vodě. Ne každý má baráček s bazénem, a i kdyby, dojít si zaplavat do rybníka, či si s dětmi zařádit v aquaparku také není k zahození. V České republice najdete spoustu krásných přírodních koupališť a v posledních letech vyrostlo i mnoho aquaparků. My si představíme některé z nich.

„Lhota (jezero)“ od Mirek256 – Vlastní dílo.   via Wikimedia Commons.
Lhota (jezero)“ od Mirek256 – Vlastní dílo.
via Wikimedia Commons.

Přírodní koupaliště

V naší republice je přes 130 přírodních koupališť, která mají svého správce. Další zhruba stejné množství správce nemají, ale chodí se sem lidé často koupat. Všude se musí kontrolovat kvalita vody. Nebezpečné jsou například sinice, které při přemnožení mohou způsobit alergie, střevní a žaludeční problémy. Proto si před výpravou k přírodnímu koupališti zjistěte nejdříve kvalitu vody, obzvláště jestli jdete i s dětmi.
Jezero Lhota se rozkládá u obce Lhota nedaleko Mělníka ve Středočeském kraji. Dostanete se k němu autem, autobusem i vlakem. Vznikl zatopením bývalé pískovny a pískové pláže jsou obklopeny lesílem. Z místních služeb využijete plážový volejbal, windsurfing, ubytování, půjčovnu lodí i šlapadel, hřiště a samozřejmě WC a restauraci. Lhota je vyhledávaným cílem nejen nudistů.

Aquapark

Výhodou aquaparků je, že v nich s rodinou můžete strávit celý den i při nepříznivém venkovním počasí. A vyřádí se opravdu všichni. V Libereckém kraji přímo v Liberci se nachází největší aquapark u nás. Rozloha aquaparku činí přibližně 4000 m2 a najdete tu tyto atrakce: 4 tobogány, bazény, skluzavky, spacebowl, jeskyně, divokou řeku, mořská akvária s mořskou faunou, whirlpooly, vodotrysky, gejzíry a masáže.
V Olomouci, v aquaparku s plochou 2 hektary najdete nejdelší tobogán v České republice, který je sjízdný v délce 123 m na nafukovacích duších. Využít můžete zastřešenou část s proudovým kanálem, vodním dělem a chrliči a venkovní část se standardním 25metrovým bazénem.

 
Sdílejte
Předchozí článekKraj Praha
Další článekKarlovarský kraj