Ještě stále máte čas vyrazit objevovat poklady na vánoční trhy, užít si jedinečnou atmosféru a dopřát si horký svařák. Kam však za nejkrásnějšími vánočními trhy v ČR vyrazit?

Poklad v hlavním městě

Vynechat byste jistě neměli vánoční trhy v hlavním městě naší země, které nabízí opravdu nádhernou vánoční atmosféru. Praha byla dokonce podle amerického týdeníku zvolena mezi top deset měst, které stojí za to přes zimu a vánoční svátky navštívit. V Praze na vás čeká několik vánočních trhů, které můžete navštívit, i když tím nejznámějším je vánoční trh na Staroměstském náměstí. Tento trh můžete navštívit od 1. 12. až do 6. ledna a užívat si pohody až do konce vánočních svátků. Dopřejte si zde horký svařák, výbornou horkou čokoládu či pečený čaj.

Kouzlo Českého Krumlova

Jedinečnou vánoční atmosféru prožijete i na trzích v Českém Krumlově. Díky zdejší architektuře si budete připadat jako v naprosto jiném vánočním světě. Těšit se můžete na bohatý program, který si pro vás město připravilo, vidět můžete tradiční lidové zvyky a obyčeje, vidět pohádky a prožít různé koncerty. Navštívit můžete staročeské vánoční trhy, kde nechybí vánoční cukroví, punč či svařák. Trhy se konají od 30. 11. až do 6. ledna.

A co Brno?

Užít si vánoční atmosféry můžete také v Brně. Zažít tradiční brněnské Vánoce stojí za to a ze všech koutů města na vás dýchá vánoční atmosféra. Navštívit můžete trhy na náměstí Svobody, kde nebude chybět ani hudební program. Navštívíte-li Dominikánské náměstí, můžete se těšit na skvělé dobroty. Brno nabízí pestrou nabídku trhů, a to na náměstí Svobody, na Zelňáku, výstavišti či Moravském náměstí. Ale i další menší trhy můžete najít v různých částech města. V centru můžete narazit na tradiční Vánoční tramvaj.