Pokud hledáte tip na výlet, který není příliš vzdálen od Prahy, něco pro vás máme. Průhonický park a jeho zahrady jsou zařazeny na seznamu světového dědictví UNESCO. A není se co divit. Jedná se opravdu o nádherná zákoutí s romantickou atmosférou, která leží přímo pod Průhonickým zámkem. Zajeďte si za relaxem do Průhonického parku.

Jako v pohádce

Překrásná příroda a jedinečná atmosféra na vás čeká pár kilometrů od hranic hlavního města. Jedná se o Průhonický park, který se stal základnou pro natáčení mnoha pohádek. Řadí se také mezi jeden z nejrozsáhlejších krajinářských parků v Evropě. Pyšnit se může rozlohou 240 hektarů a našli byste ho v údolí meandrující řeky Botič.

Chvíle relaxace

Ve dnech plných shonu a práce myslíme jen na odpočinek, dopřejte si ho právě v Průhonickém parku. Stačí si sbalit deku a občerstvení nebo pohodlnou obuv a vydat se na romantickou procházku. I když je park vhodné navštívit například v květnu, kdy je plný rozkvetlých rododendronů, okouzlí vás i na podzim. Těšit se můžete na stopy umění a historie, ale i cizokrajné a domácí dřeviny, kterých je tu na 1600 druhů. Opravdu jedinečná je i sbírka rododendronů, kterých zde je na 8000 kusů ve stovce druhů.

Na jaře i v zimě

Park vás okouzlí rozkvetlý na jaře, ale i pokrytý sněhovou nadílkou v zimě, kdy dochází k zamrznutí zdejších vodopádů. Do parku se dostanete hlavním vchodem u zámku, ale i druhým vchodem ze silnice směrem na Dobřejovice. Ta park rozděluje na dvě části. V parku žije také mnoho živočišných druhů. Založen byl již v roce 1885 hrabětem Arnoštem Emanuelem Silva-Tarouca. Čeká zde na vás kromě krásných zákoutí přírody, lesu s cizokrajnými dřevinami, volných luk i rozlehlé Alpinum. Procházet se zde můžete po 40 kilometrech upravených cest.