Přemýšlíte o podzimním výletu, který by vás zavedl do krásné přírody? Vyrazte na výlet do Prachovských skal, které mnohokrát posloužily filmařům při vzniku filmů i pohádek a užijte si výhledy do podzimní krajiny ještě dříve, než se vám brány Prachovských skal uzavřou.

Český ráj

Prachovské skály naleznete v Českém ráji. Učiněný ráj pro horolezce, ale i pro turistické návštěvníky. Skalní město na vás čeká necelých 10 km severozápadně od města Jičín. Navštívit můžete Prachovské skály od pondělí do neděle od 9.00 do 17.00 a to v období od dubna do října. Přístup do Prachovských skal je možný celoročně, ale jen během sezóny jsou vám schopni zajistit veškeré služby.

Prachovské skály

Jsou pískovcovou skalní oblastí, přírodní rezervací a součástí Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Tento jedinečný skalní masiv vznikl v období druhohor jako usazeniny mělkého křídového moře. První zdokumentování celého komplexu bylo provedeno až v roce 1874. Skály zpopularizovala i stejnojmenná píseň Ivana Mládka. Dnes si toto jedinečné skalní město můžete projít s celou rodinou.

Prohlídkové okruhy

Vybrat si zde můžete z několika prohlídkových okruhů, které jsou rozděleny i podle náročnosti. Zvolit můžete okruh malý, který má délku 1, 5 km. Tento okruh mohou využít návštěvníci na krátkou procházku a letmé seznámení s Prachovskými skalami.

Druhý okruh měří přibližně 3, 5 km a seznámí vás s množstvím zajímavých míst. Tato cesta je samozřejmě nejzajímavější a nejatraktivnější pro návštěvníky Prachovských skal. Díky tomuto okruhu poznáte téměř celé Prachovské skály.

Třetí okruh je určen pro kočárky. Prachovské skály si celé s kočárkem neprojdete, ale existuje méně náročná cesta, která se dá kočárkem projet relativně bez problémů. Lepší je do Prachovských skal zvolit kočárek sportovní.