Rádi byste navštívili krásný zámek s nádherným parkem? V tom případě vás jistě zaujme rokokový zámek Dobříš, který je obklopen zajímavým francouzským a rozsáhlým anglickým parkem. Tento zámek vás na první pohled okouzlí.

Zámek

Zámek Dobříš je rokokovým zámek ve středočeském kraji. Jedná se o rozsáhlou trojkřídlou stavbu s téměř čtvercovým dvorem, ale nechybí ani francouzský a anglický park. Zámek je opravdu velkolepý a rozsáhlý. Skládá se ze dvou pater. Budovu tvoří hlavní průčelí a k němu přiléhají po obou stranách dvě křídla.

Prohlídkový okruh

Abyste si zámek náležitě prohlédli, můžete si vybrat z několika prohlídkových okruhů. První okruh čítá zámeckou expozici, je dlouhý cca 50 minut a projdete si 11 místností, kde se seznámíte se stylem rokoka a klasicismu. Vstupné činí 130 Kč, snížené 80 Kč. Prohlídka je složena ze dvou částí, dámských a pánských pokojů a reprezentačních sálů. Zvolit si však můžete také poloviční prohlídku, která trvá 30 minut a obsáhne jednu část výše zmíněné prohlídky. Ty jsou však možné jen v období od září do června.

Druhý okruh se zaměřuje na dobříšské přízraky. Je určena spíše pro dětské návštěvníky. Její délka je 20 minut a obsahuje 4 místnosti, ve kterých jsou různé figury přízraků, přičemž celou atmosféru dokreslují zvukové a světelné kulisy. Jedná se o strašidelnou podívanou inspirovanou dobříšskými pověstmi.

Třetí okruh Galerie JCM nabízí prohlídku obrazů ve vlastnictví rodiny Colloredo-Mannsfeld. Prohlídka trvá cca 30 minut.

Důležité informace

Od roku 2018 až do července roku 2020 bude francouzský zámecký park uzavřen. Návštěvní doba od září do června je od úterý do neděle, od 8:00 do 16:30. V červenci je otevírací oba od pondělí do neděle, a to od 9:00 do 17:30. Vydejte se i vy objevit krásy tohoto rokokového zámku.