Prázdniny již brzy začnou a vy i vaše rodinami si budete jistě dopřávat výlety a pobyty v přírodě. Přemýšlíte o dalším výletu, který byste mohli podniknout? Zajeďte si za koupáním na Lipno a zažijte dobrodružství na Stezce korunami stromů či na bobové dráze.

Stezka korunami stromů Lipno

Výlet na Lipno si jistě užijí děti i dospělí. Zábavu za každého počasí navíc zajistí Lipno a Stezka korunami stromů. Vyzkoušet zde můžete také dvě bobové dráhy. Samotná stezka měří 372 m a je postavena z dřevěné konstrukce posazena do smíšeného lesa s maximálním stoupáním 2-6%. Na konci stezky najdete 40 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Z věže se můžete kochat krásným výhledem na vrcholky Alp a skoro celou část Lipenského jezera. Zábavu skýtá navíc nejen pro dospělé, ale i malé děti, jelikož je doplněna o interaktivní informační tabule a herní prvky. Skvělé je, že stezka je celá bezbariérová a přizpůsobena pro vozíčkáře a kočárky. Součástí stezky je také unikátní nejdelší tobogán takového druhu v České republice, který vede právě středem vyhlídkové věže.

Koupání na Lipenském jezeře

Největší umělé jezero České republiky, to je vodní nádrž Lipno. Zavítat sem můžete na celodenní výlet a užívat si příjemné koupání a hodně místa na koupání. Břeh Lipna totiž v obvodu měří skoro 150 km. Zajeďte si sem na kole, stačí sjet z cyklostezky a užívat si příjemné koupání ve velkém horku. V Lipně nad Vltavou najdete pláž, která se táhne po celé délce obce a je rozdělena jen Marinou. Čeká na vás travnatá pláž s pískem a postupným vstupem do vody, který ocení zvláště děti. Pláž je pravidelně upravována a nabízí bohaté zázemí s občerstvením, dětskými hřišti, nechybí půjčovna lodí a šlapadel. Navštívit můžete také pláž ve Frymburku, která je z velká části travnatá, poté ve vodě písečná s postupným vstupem do vody.