Nejmladší vodní nádrž v Česku Slezská Harta na řece Moravici skýtá řadu příležitostí, jak si náležitě užít horké léto. Aktivně zde můžete strávit svůj den. Čeká zde na vás koupání v krásně čisté vodě, vyjet si můžete na loďkách, zarybařit si, vyzkoušet jachting či windsurfing. Zajeďte se podívat a užít si koupání na této krásné vodní nádrži. 

Základní informace

Důvodem výstavby údolní nádrže na Moravici byla především nutnost posílení níže ležícího vodárenského zdroje Kružberk. Pokud se rozhlédnete v okolí nádrže, uvidíte 780 m vysoký kopec Velký Roudný, který je zároveň největší a nejzachovalejší stratovulkán v České republice. U vodní nádrže nechybí ani malá vodní elektrárna. Přehrada slouží pro výrobu energie, jako havarijní povodňová ochrana, pro chov ryb a rekreaci.

Co zde zažijete?

Kromě relaxace u vody a koupání v příjemné vodě, můžete na přehradě zažít mnoho aktivit. Zakusit můžete vyhlídkovou plavbu Santa Maria, zapůjčit si elektroloď či šlapadlo. Najíst se můžete v jedné z mnoha restaurací či se občerstvit na baru nebo si zahrát bowling. Ubytovat se zde můžete také na mnoha místech. Stanování u Slezské Harty je oficiálně zakázáno, ale stanovat můžete v minikempu v Leskovicích nad Moravicí.

Zajímavé koupání v přehradách

Pokud je pro vás tato přehrada příliš vzdálenou. Zajeďte si za příjemným koupáním na jinou z českých přehrad, například na:

  • Orlickou přehradu, kde na vás čeká třináct kempů, kde nechybí písečné i kamenité pláže.
  • Přehradu Slapy, kde si užijete koupání i vodní sporty.
  • Labskou přehradu ve Špindlerově Mlýně, která  je první přehradou na řece Labi.
  • Jabloneckou přehradu Mšeno, která je největší přehradou v povodí Lužické Nisy.
  • Vodní nádrž Harcov, kde se můžete osvěžit v čisté vodě a dopřát si příjemné občerstvení.
  • Dalešickou přehradu, která nabízí romantické koupání, ale i adrenalinové vyžití.