K otevření zámku Kynžvart dochází již v zimním čase, a to zajímavou formou prohlídky Zámeckých interiérů Metternichů, ale také Muzea a slavného Kabinetu kuriozit. Máte se tedy opravdu na co těšit.

Lázně Kynžvart

Zámek Kynžvart leží v západních Čechách, jižně od města Lázně Kynžvart. Od něj je zámek vzdálen asi 20 kilometrů. Za návštěvu nestojí jen samotný zámek, ale také město. Lázně Kynžvart jsou totiž jedním z pěti významných lázeňských center Karlovarského kraje. Zde se léčí nejen minerálními prameny, ale i klimatickými podmínkami. Opravdu, jedná se o tzv. klimatoterapii.

Zámek Kynžvart

Tento zámek se proslavil především jako bývalé letní sídlo rakouského kancléře Klemense von Metternicha. Dnes je ve vlastnictví státu a je přístupný veřejnosti. Zámek je také chráněn jako kulturní památka.

Prohlídky

Jelikož je o prohlídky na zámku Kynžvart opravdový zájem, začíná se již v zimním období, kdy jsou oba hlavní zámecké okruhy otevřeny. Vytápěné prostory tak umožňují příjemnou návštěvu i za chladného počasí, navíc bude součástí prohlídek o něco méně osob než v době sezony. Těšit se můžete na prohlídku reprezentativních interiérů zámků, ve kterých nechybí vzácná umělecká díla z majetku knížat Metternichů. Odhaleny budou unikátní předměty, viz velký kulečník od ruského cara, sochařská díla z dílny Antonia Canovy a nechybí ani cenné deskové obrazy od Bernarda Strigela.

Kabinet kuriozit

Milovníci zajímavostí si přijdou na své na prohlídkovém okruhu Kabinet kuriozit. Vystaveny jsou zde předměty ze sbírek kancléře Metternicha a jeho potomků, ale také předměty ze sbírkové činnosti Karla Hussa. Vidět zde můžete mumie, mumie krokodýlů, palcát Jana Žižky, lyru s kadeří vlasů J. S. Beethovena, hřeben Marie Terezie či čínskou hru, kterou hrál samotný císař Napoleon.

Důležité informace

V únoru a březnu bude zámek otevřen vždy v úterý a ve čtvrtek, přičemž prohlídky budou vždy od 12:45 a 14:45 pro oba okruhy.