Stezky korunami stromů jsou krásným tipem na výlet v každém ročním období. I když si jich návštěvníci zpravidla nejvíce užívají během měsíců letních, i v zimním období mají tyto turistické cíle své kouzlo. Projděte se stezkou korunami stromů s krásným výhledem i vy.

Komplexní výlet

Při návštěvě stezky korunami stromů se můžete těšit nejen na krásné výhledy do okolí, zábavu, ale také na poučení a mnohdy adrenalinové a interaktivní prvky. Na některých stezkách nechybí ani tobogány. Stezky mají zpravidla otevřeno i během zimní sezóny a vy se můžete na mnohých z nich těšit na zasněženou krajinu.

Stezka Valaška

Nejmladší stezka korunami stromů, to je Stezka Valaška nacházející se v Beskydech. Pro návštěvníky se tato stezka otevřela 11. ledna 2019. Tuto stezku najdete u horní stanice lanové dráhy na Pustevnách. Nachází se nedaleko běžeckého areálu. Těšit se můžete na nadzemní část stezky dlouhou 610 metrů a lesní část dlouhou 390 m. Součástí stezky je i skleněná vyhlídková plošina Skywalk.

Stezka v Krkonoších

Na zasněžené okolní výhledy se můžete těšit na Stezce korunami stromů v Krkonoších, která se nachází u Jánských lázní. Ta vznikla v roce 2018 a vyhlídková věž nabízí krásný výhled do okolního stromoví i na samotné Jánské lázně. Celá trasa je dlouhá 1511 m. Zkoumat zde však nemusíte jen okolní krajinu, ale prozkoumat můžete i podzemní části krajiny a studovat svět půdy. Stezka vás totiž zavede i do podzemí.

Stezka korunami stromů Lipno

První stezka korunami stromů, která vznikla v naší republice, to je Stezka korunami stromů Lipno. Těšit se můžete na výhledy na Šumavu i Lipenské jezero, vidět můžete i vzdálené vrcholky rakouských Alp. Na této stezce se procvičí i děti, jelikož jsou součástí naučené didaktické prvky týkající se ochrany přírody i funkcí lesa.