Za pěkného počasí se vám z vyhlídky Belvedér naskytne nádherný výhled na labský kaňon obklopený vysokými skalami, jehož středem se táhne jako lesklý had řeka Labe.

Díky výjimečné malebnosti krajiny si toto místo získalo pozornost už na začátku 18. století, kdy zde byla zbudována Františkem Clary-Aldringenem terasa v letech 1701 – 1711. Ta byla později doplněna o umělý skalní otvor ve protější skále, který byl vyzdoben arkádovým obloukem s kamennou divadelní maskou. Místo sloužilo jako dějiště konání různých odpočinkových aktivit, místní šlechta z nedalekého Býnoveckého zámku sem chodila na hudební i divadelní představení. Později šlechtu nahradili místní „obyčejní“ obyvatelé, pro něž zde byl s pozdějším rozvojem turistiky následně vybudován dřevěný hostinec.

Jak se dostat na Belvedér?

Autem se z Děčína vydejte směrem na Ludvíkovice, Janov, Arnolitice a Labskou Stráň, kde na náměstí odbočte do leva a po asi 20 metrech doprava. Poté po nezpevněné cestě dojedete až k Belvedéru, kde je parkoviště. Z Děčína na Labskou Stráň můžete využít také autobus.

Jestliže si chcete udělat pěší procházku, můžete se z Děčína vydat po hřebeni Labských pískovců po červené turistické trase dlouhé asi 11, 5 km, poté lze pokračovat pěšky až do Hřenska.