Během zimního období se mnoho zámků a hradů uzavírá a je mnohdy těžké objevit zajímavá místa, která můžete navštívit a objevovat. Zámek Hlubová je však otevřen veřejnosti i během zimy, a to od listopadu až do konce března. Přijeďte si právě sem užít kouzelnou zimní romantiku.

Lokace

Zámek Hluboká najdete na návrší nad Vltavou ve městě Hluboká nad Vltavou. Toto město leží asi 15 km severně od Českých Budějovic. Zámek patří mezi turisticky opravdu oblíbené. Jedná se totiž o jednu nejatraktivnějších památek v Česku.

Zámek

Hluboká byla původně královským hradem. Současná podoba zámeckého areálu včetně okolních parků byla inspirována cestami knížete Jana Adolfa II. ze Schwanzenbergu do Velké Británie. Zámek si prošel v 18. století přestavbou barokní, poté následovala romantická přestavba v polovině 19. století. Vzorem této přestavby se stal především královský zámek Windsor. Zámek vás neokouzlí pouze svými exteriéry, ale i interiéry. Vaši pozornost jistě upoutají dřevořezby na stěnách i stropech a vybavení pokojů.

Pohádkově krásná

Hluboká je krásná v letním i zimním období. Během letních dnů se můžete procházet v zámeckém parku, v zimě vás okouzlí pohled na zasněženou Hlubokou, pokud nám však zima nadělí dostatek sněhové nadílky.

Prohlídková trasa v zimě

Zámek Hluboká můžete navštívit během celé zimy. Díky dnes vytápěným prostorům mohou pracovníci zámku přivítat zájemce i během zimního období. Navštívit můžete zimní zámecký okruh, tedy soukromá apartmá posledních čtyř generací majitelů tohoto panství, Hamiltonův salon, kuřácký salon, honosnou loveckou jídelnu, pracovnu apod. Zimní prohlídka trasa trvá 40 minut a maximální počet osob je 20. Hlubokou můžete navštívit od 2.1., a to od úterý do neděle v čase od 9:00 až do 16:00. Vstupné pro dospělé činí 180 Kč, pro děti 130 Kč. Pokud jste Hlubokou prozatím nenavštívili, je nejvyšší čas to napravit.