Empírový zámek Boskovice z počátku 19. století čeká na vaši návštěvu. Původně na místě tohoto sídla stával dominikánský klášter a přestavba na zámek byla provedena v letech 1819 až 1826. První majitelé byli Ditrichštejnové, kteří byli následně vystřídáni Mensdorffy. V roce 1950 bylo sídlo znárodněno a rodině Mendsdorffových navráceno zpět v roce 1991.

Široká nabídka akcí

V romantickém prostředí zámku se kromě tradičních prohlídek pořádají i svatební obřady a různé komerční akce. Jestliže je vaším snem svatba v historických prostorách, pak můžete každou poslední sobotu v měsíci využít nově zrekonstruovanou salla terreny, což bývala letní jídelna s francouzskými okny a výhledem na zahradu. Zde lze také pořádat recepce, bankety a další společenská setkání a akce, například koncerty a výstavy. Využít můžete také speciální nabídku prohlídek s průvodci v kostýmech, podívat se na šermířská vystoupení či nechat uspořádat ohňostroj.

Zajímavosti v okolí

Zámek samotný není jediným lákadlem, které by vás mohlo k návštěvě tohoto kraje inspirovat. Vydat se můžete i na nedaleký hrad Boskovice, který městu dominuje ve výšce 448 m. n. m. Milovníci zámků určitě rádi odhalí také krásy Kunštátu, Lysic či Letovic. Chcete se vzdělat? Navštivte nedaleké muzeum Horní Smržov, které vzniklo rekonstrukcí objektu bývalé zemědělské stavby nebo kartografické muzeum na zámku Velké Opatovice.

V areálu bývalého pískolomu na vás čeká zábavní přírodní park Westernové městečko věrně připomínající přírodní scenérie z dobrodružných filmů. Nevynechejte ani propast Macochu, který patří k nejvýznamnějším krasovým jevům v ČR.