Léto mají rodiny s dětmi spojené se společným trávením času u rybníků, řek nebo na koupalištích. Jak zabavit malé dobrodruhy? Poradíme vám, kam s dětmi na výlet i když počasí přestane být přívětivé a nebe se zatáhne. Máme pro vás nápovědu. Vydejte se na Vysočinu.

  • Kamenice nad Lipou

Malebné městečko Kamenice nad Lipou, je velice zajímavé a určitě si na něj udělejte více času, než jen pár hodin .

Dominantou města je krásný zámek a okolní zámecký park s velmi starou historickou lípou, podle které získalo město název. V zámku je mnoho zajímavých expozic a každé léto se zde v červenci pořádá Hračkobraní. Nedaleko centra narazíte na Rodinný zábavní park Fábula.

Čekají vás prázdniny plné kulturních akcí

Zábavní park nabízí tu nejlepší zábavu pro děti všech věkových skupin. I letos zde pro rodiny s dětmi připravují mnoho zážitkových her, aktivit a originálních kulturních akcí. Těšit se můžete třeba na pekelný průvod Krampus čertů, Kamenický hodokvas, či staročeskou pouť. Čeká vás i prázdninový rej s hitrádiem Faktor, vodnický týden Josefa Dvořáka nebo třeba Fábulův festival minipivovarů. Navštivte toto jedinečné místo a vyzkoušejte nespočet atrakcí, které jsou určeny pro všechny od 2 do 99 let.

Pohádkové bytosti na každém kroku

Po vstupu se budete potkávat s mnoha živými pohádkovými bytostmi, které Vás budou po areálu nejen provázet, ale i bavit a zadávat ošemetné úkoly. Ty jsou součástí Cesty kouzelníka Kellyho, která propojuje všechny jednotlivé atrakce. V pohádkovém sklepení se seznámíte s opravdovým peklem, kouzelnou zahradou, mučírnou, či třeba pohádkovou starou půdou, hradem obývaným kouzelníkem nebo chýší dobrácké ježibaby Poplety. Hledat budete správnou cestu ven z bludiště a řešit tajuplné šifrování. V tvořivých dílnách si můžete vlastnoručně namalovat tričko, hrníček nebo vyrobit šperk, mají zde opravdu široký výběr. Půjčovna kostýmů je rájem pro ty z Vás, kdo se rádi přestrojíte za krále, princeznu nebo vílu.

Escape game – nová úniková hra – Útěk ze žaláře

Jednou z novinek léta 2017 je úniková hra – Útěk ze žaláře, která se odehrává v původních autentických vězeňských celách. Necháte se převléct do vězeňského mundůru, nasadit si pouta a zavřít se do opravdového vězení? Proč ne, ale počítejte s tím, že rozluštit prastarou záhadu a dostat se díky tomu na svobodu v časovém limitu 30 minut – to už bude oříšek…

Výlety pro děti nejsou úplné bez divadelních představení. Ta i mnoho doprovodných programů se odehrává v krásném letním amfiteátru. Děti budou mít radost také z minizoo, kde si budou moci pohladit ovce, kozy, morčata a králíky a dokonce je i nakrmit.

Park Fábula vlastní nejen soubor obřích společenských her, které jsou zapsány v Knize rekordů Agentury Dobrý den z Pelhřimova, ale i obří marionetu draka. Tuto interaktivní loutku můžete sami rozpohybovat a vdechnout jí život.

Zahnat hlad lze ve stylové krčmě U loupežníka Bambitky nebo U Otesánka. Zamlsat zase v Pohádkové cukrárně.

Rodinný zábavní park Fábula je ideálním místem pro děti, i pro dospělé. Počasí váš výlet nepokazí, aktivitám se totiž můžete věnovat jak venku, tak ve vnitřních prostorách. Letní sezónu zahajuje již v červnu Staročeskou poutí. Následovat budou další doprovodné akce a tematické týdny. Možná, že vaše děti Fábulu dobře znají, protože se sem velmi často pořádají školní výlety. Dejte tedy na jejich i naše doporučení a udělejte si čas na celodenní výlet do Rodinného parku Fábula.