Poznejte honosný hrad a zámek Bečov nad Teplou, který se rozkládá v romantické přírodě chráněné krajinné oblasti Slavkovský les a tvoří jednu z jeho hlavních dominant.

První zmínka o středověkém hradu pochází z roku 1349, kdy byla tehdejšími majiteli, rodem pánů z Oseka, vydána listina dokládající jeho vznik. V současnosti slouží toto barokní sídlo především k prezentaci slavného románského pokladu, Relikviáře svatého Maura.

Návštěvníci si mohou vybrat hned ze čtyř prohlídkových okruhů.

Relikviář svatého Maura

Nechte si představit ojedinělou románskou zlatnickou památku, která má nevyčíslitelnou hodnotu – relikviář svatého Maura. Kromě prohlídky samotného skvostu budete mít jedinečnou příležitost dozvědět se mnoho informací o jeho historii a další zajímavosti.

Zámecké interiéry

Tradiční prohlídka interiérů vás provede překrásným vybavením zámku i osudy jeho majitelů. Prohlédnout si budete moci také velkoformátový model hradu a zámku Bečov, který vám pomůže se v tomto obrovském areálu zorientovat a pochopit jeho stavební vývoj. Následný výklad je zaměřen především na dobu, kdy bečovské panství vlastnil poslední majitel, rodina Beaufort-Spontin. Mezi nádhernými salony nejvíce vyniká knihovna a kaple.

Relikviář pro každého

Chcete slavný poklad přiblížit i dětem? Zámek nabízí zábavnou prohlídku pro děti od 8 do 12 let, jejíž součástí je komiks o historii relikviáře i animovaný film. Relikviář je plný příběhů a vaše děti určitě zaujme.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Procházka minulostí

Bečov myslí s prohlídkami i na ty nejmenší od 4 do 8 let, pro něž je připravena dobrodružná cesta inspirovaná starými pověstmi. Děti se spolu s rytíři projdou noblesními salony i štolou tesanou ve skále. Na konci budou mít možnost potěžkat si zbroj středověkého rytíře, cínový talíř a prohlédnout si rozdíly v tom, jak se oblékali hradní a zámečtí obyvatelé.

Za vstupné na zámek zaplatíte jako dospělý 60 Kč, děti 40 Kč.