V tomto období (ještě před začátkem Vánoc) je poměrně náročnější vybírat vhodné výlety a místa, která budou pro návštěvníky otevřena. V dnešním článku vám však přinášíme tip na návštěvu krásného města Mikulov, které si můžete užít během speciální hodinové prohlídky, a to i s šálkem kvalitního svařeného vína v ruce.

Mikulov

Mikulov se nachází v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji, přibližně 18 km západně od Břeclavi, blízko hranic s Rakouskem. Historické jádro tohoto města je památkovou rezervací. Mikulov je městem opravdu krásným, které stojí za prohlídku. Vznik města se totiž datuje již do počátku 12. století, kdy zde byla založena trhová osada.

Prohlídky

Turistické informační centrum Mikulov si pro turisty připravilo podzimní a zimní prohlídky města. Doprovázet vás budou místní průvodci, kteří vás seznámí s historií města, navštívíte také zámecké sklepení s obřím sudem, prohlédnete si židovskou čtvrť, Dietrichsteinskou hrobku či židovský hřbitov. Nemusíte se ani obávat, že by vám během prohlídky byla zima. Za poplatek 190 Kč totiž kromě průvodce, prohlídky a vstupu do zámeckého sklepení, získáte také šálek svařeného vína. Ideální je zarezervování prohlídkové trasy nejméně 2 dny před požadovaným termínem.

Co navštívit v Mikulově?

Kromě toho, že si zde můžete užít zajímavou prohlídku se svařeným vínem, můžete prozkoumat Mikulov i sami. Čeká zde na vás řada zajímavostí a míst, které rozhodně stojí za návštěvu. V Mikulově si totiž užijete opravdu dobrého vína. Vyšlápnout si můžete na Svatý kopeček, ze kterého je krásný výhled na celý Mikulov. Vynechat nesmíte ani návštěvu Mikulovského zámku, který stojí na výrazném skalním útesu. Vybrat si při návštěvě můžete ze tří základních okruhů. Navštívit můžete také věž Kostela sv. Václava, odkud získáte krásný výhled na náměstí, hrad a zbytek města. Další krásná vyhlídka vás čeká z Kozího hrádku. Užijte si podzimní návštěvu Mikulova i vy.