Rádi byste navštívili krásný zámek s nádherným parkem? V tom případě vás jistě zaujme rokokový zámek Dobříš, který je obklopen zajímavým francouzským a rozsáhlým anglickým parkem. Tento zámek vás na první pohled okouzlí.

Zámek

Zámek Dobříš je rokokovým zámek ve středočeském kraji. Jedná se o rozsáhlou trojkřídlou stavbu s téměř čtvercovým dvorem, ale nechybí ani francouzský a anglický park. Zámek je opravdu velkolepý a rozsáhlý. Skládá se ze dvou pater. Budovu tvoří hlavní průčelí a k němu přiléhají po obou stranách dvě křídla.

Prohlídkový okruh

Abyste si zámek náležitě prohlédli, můžete si vybrat z několika prohlídkových okruhů. První okruh čítá zámeckou expozici, je dlouhý cca 50 minut a projdete si 11 místností, kde se seznámíte se stylem rokoka a klasicismu. Vstupné činí 130 Kč, snížené 80 Kč. Prohlídka je složena ze dvou částí, dámských a pánských pokojů a reprezentačních sálů. Zvolit si však můžete také poloviční prohlídku, která trvá 30 minut a obsáhne jednu část výše zmíněné prohlídky. Ty jsou však možné jen v období od září do června.

Druhý okruh se zaměřuje na dobříšské přízraky. Je určena spíše pro dětské návštěvníky. Její délka je 20 minut a obsahuje 4 místnosti, ve kterých jsou různé figury přízraků, přičemž celou atmosféru dokreslují zvukové a světelné kulisy. Jedná se o strašidelnou podívanou inspirovanou dobříšskými pověstmi.

Třetí okruh Galerie JCM nabízí prohlídku obrazů ve vlastnictví rodiny Colloredo-Mannsfeld. Prohlídka trvá cca 30 minut.

Důležité informace

Návštěvní doba od září do června je od úterý do neděle, od 8:00 do 16:30. V červenci je otevírací oba od pondělí do neděle, a to od 9:00 do 17:30. Vydejte se i vy objevit krásy tohoto rokokového zámku.

Zdroj foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dob%C5%99%C3%AD%C5%A1,_z%C3%A1mek_(5).jpg

Autor:Palickap