peknyvylet.cz_hotelbelvedereprague_cz_nahledovy

Pokud hledáte inspiraci na výlet, hradů a zámků už máte plné zuby, nechce se vám na hory, ani do města a hledáte místo, kde se bude líbit celé vaší rodině, vyrazte do ZOO Praha. Že už jste zde byli před několika lety? Budete se divit, jak moc se pražská ZOO změnila! Vyrostly nové pavilony, modernizací prošly mnohé expozice. Vydejte se do ZOO, podívat se třeba na mláďátka, je jich přes 1000!

Úspěch v roce 2015 i 2016

V roce 2015 slavili v ZOO narození 1 272 mláďat od celkem 220 druhů. Mezi nejznámější přírůstky patřil lachtan, který se narodil v květnu a stal se tváří ZOO. (událost připomíná tento článek). Úspěchem bylo také narození roztomilého mláděte tapíra čabrakového. To je výjimečné tím, že má po narození úplně jinou barvu kůže, než mají jeho rodiče. Malého tapířího kluka zdobily po narození puntíky, postupem času se z nich staly čárky. V listopadu přišlo na svět mládě zubra, které se má čile k světu.

Nové přírůstky má už i rok 2016. Jako první to byla malá želvička tuniská, která se narodila 1.1 2016. V lednu se dařilo také ještěrům – narodili se: Trnoještěr kozí a Agama stepní, dodomská a turkestánská. Hodně se slavilo 20. ledna, protože se v pražské ZOO vůbec poprvé narodilo tak trochu bizardní mládě mravenečníka. Leden „přinesl“ přes 37 přírůstků a další určitě přibudou. O mláďata rozhodně není nouze, pokud vyrazíte na výlet do ZOO právě nyní, budete se skvěle bavit.

Co musíte vědět

Celková plocha ZOO je 45 ha, nachází se na ní 12 pavilonů a více než 150 expozic. Určitě si pro návštěvu vyhraďte minimálně jeden den. Procházka bude náročná a pro celodenní výlet je lepší si najít ubytování Praha a vyrazit domů až druhý den.

peknyvylet.cz_hotelbelvedereprague_cz_nahledovy
Hotel Belveder Praha

Aktuálně je možné využít výhodnou nabídku, kterou připravil 4* hotel Belvedere Praha. Tento hotel na Praze 7 nabízí cenově výhodný balíček ZOO Praha. V rámci něj si koupíte 1 noc ve dvoulůžkovém nebo třílůžkovém pokoji včetně snídaně. K tomu dostanete vstupné do ZOO v ceně 8 EUR na osobu, mapu ZOO i mapu města. Belvedere patří mezi nejlepší hotely v Praze. Potěší vysokým komfortem i strategickou polohou. Leží nedaleko stanice metra Vltavská.