Výlet do Hřenska by si měl dopřát každý správný cestovatel. Projížďka na loďce je samozřejmostí, která potěší děti i dospělé. Vyrazte na výlet dříve než začnou prázdniny a turistická sezóna. 

Krásné Hřensko

Hřensko bylo dřevařskou osadou, která leží v kaňonu Labe u jeho soutoku s říčkou Kamenicí. Hřensko se stalo bránou do národního parku České Švýcarsko. V centru města naleznete pozdně barokní kostel sv. Jana Nepomuckého a klasické hrázděné domy v německém stylu. Potěší vás však i krásné výhledy a nádherná příroda.

Na lodičky!

Kdo nebyl na lodičkách v Hřensku, jakoby nebyl pořádný turista. V Hřensku můžete započít vás výlet po místech v Českém Švýcarsku. Na východu obce však najdete Edmundovu a Divokou soutěsky na říčce Kamenice. Ta je z obou stran obklopena nádhernými skalisky. Vy se jen posadíte do loďky, vyhlídkové pramice a převozníci vám po cestě představují různé skalní útvary. Příjemné povídání vás ukolébá, ale také rozesměje.

Příjemná procházka

Velmi romantickým je procházka podél toku Kamenice, přičemž na cestě potkáte skalní převisy, tunely a úzké lávky. Dva úseky můžete absolvovat právě na lodičkách, tedy Edmundovu (Tichou) a Divokou soutěsku. Po projetí Tiché soutěsky můžete stezkou putovat proti toku Kamenice k soutěsce Divoké, která vás okouzlí svými přírodními krásami. Poté však, před soutěskou, musíte kaňon Kamenice opustit a projít Dlouhým schodištěm po naučné stezky až do osady Mezná s nádhernou lidovou architekturou. Divoká soutěska byla zpřístupněna už v roce 1898 a slaví tento rok 120. výročí. Díky tomu bylo opraveno devět galerií, vyměněno kovové zábradlí za dřevěné a opravy se dočkaly i další úseky cesty. Dopřejte si výlet do Hřenska, prohlédněte si městečko se zajímavou architekturou a vyrazte se kochat do přírody a na lodičky. Jistě nebudete litovat!