Už jen pár dní a Ježíšek nám nadělí pod vánoční strom, užijeme si společnou večeři s rodinou a připomeneme si některé štědrovečerní tradice. Pokud máte již vše připraveno, cukroví napečeno a rádi byste před Štědrým dnem hojně nasáli vánoční atmosféru, vydejte se za některou z vánočních akcí poslední adventní víkend.

Lokální akce

Pokud se vám nechce cestovat někam daleko, zjistěte si, zda se u vás nekonají o posledním adventním víkendu vánoční akce. Kromě trhů to mohou být nejrůznější koncerty, výstavy betlémů či řemeslné dílny. Pokud objevíte nějakou zajímavou vánoční akci v místě vašeho bydliště, nemusíte se nikam vydávat. Jinak doporučujeme…

Zimní prohlídky hradu

Vydat se můžete na některou ze zimních prohlídek či prohlídek vánočních. Například zimní prohlídky na hradě Křivoklát stojí za to. O víkendu je otevřeno v čase od 10. 00 do 15. 00 a můžete zažít jedinečnou zimní atmosféru hradu. O adventních sobotách se na zámku Potštejn návštěvníci dozvědí o tradičních vánočních zvycích a prožijí betlémský příběh. Vánoce si ale můžete užít i během vánočních pohádkových prohlídkách na hradě a zámku Staré Hrady. Provádět vás bude živá princezna, čarodějnice, čertice či hradní čaroděj. Vánoční atmosféru si užijete i na zámku Dobříš, který si pro návštěvníky připravil vánočně laděné prohlídky.

Zajímavé akce

V sobotu 22. prosince můžete navštívit brněnskou vánoční tramvaj a odnést si z ní domů sváteční světlo, které přivezli skauti až z rakouského Lince. V Plzni můžete navštívit tradiční stánek vánoční pošty, která je opatří speciálními razítky. Vydat se můžete i za živým betlémem ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, kde bude předvedena i lidová hra o narození Ježíše podle Evangelia sv. Matouše. To vše proběhne v sobotu a v neděli 22. a 23. prosince od 17. hodin.