Zažijte jedinečnou atmosféru a prožijte jedinečný zážitek na bojišti u Slavkova. To totiž tradičně ožije bitevní vřavou. Ve dnech od 30. 11 do 2. prosince proběhne tradiční akce připomínající slavnou bitvu Tří císařů. Odehraje se zde jedinečná rekonstrukce bitvy pod Santonem, ale i ukázka polního ležení a bojových střetů. Buďte u toho i vy. 

Před bitvou

Celá událost není jen o samotné rekonstrukci, ale bude ji doprovázet mnoho dalších akcí, navštívit můžete předvánoční trh či si projít speciální prohlídku na zámku Slavkov- Austerlitz. Celého programu se zúčastní na 1000 osob v dobových kostýmech, kteří se postarají o náležitou atmosféru. Vše začne již v pátek, kdy vojáci přichází do Slavkova a na náměstí se rozhoří strážní ohně. Na zámek přijíždí rakouský a ruský car, přičemž budou vítáni na nádvoří zámku.

Sobotní program

Na Palackého náměstí na vás bude čekat řemeslný jarmark, kam budou přijíždět vojáci, ale i řemeslníci, měšťané a šlechta. Těšit se můžete na vojensko-historický program u radnice či ukázku ležení v zámeckém parku Právě zde také proběhnou dva bitevní střety, jeden od 12.00 a druhý od 20.00, na kterém nebudou chybět světelné efekty.

Bitva!

Samotná bitva začne ve 14.00 pod Santonem u obce Tvarožná. Této velkolepé bitvy se účastní na 1100 vojáků, 60 koní a 15 děl. Bitvy se neúčastní jen české osazenstvo, ale i účastníci například z Francie, Slovenka, Ruska, Itálie atd. Těšit se tak můžete na velkolepou podívanou a jedinečný zážitek, který nikde jinde jen tak neuvidíte. V neděli 2. prosince proběhne Piektní akt na Mohyle míru. Zavítejte proto do Slavkova a nenechte si ujít tuto jedinečnou rekonstrukci s hojným počtem účastníků. Zážitek to jistě bude i pro děti.