Zámek Kačina patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v Česku. Jedná se o opravdu nádhernou stavbu, jejíž návštěvu můžete spojit s prožitím některé zajímavé akce. 

Kačina

Zámek Kačina najdete v obci Svatý Mikuláš kousek od Kutné Hory. Tato velkolepá zámecká budova, která má specifický tvar podkovy, se nachází v rozsáhlém parku, který byl navržen vídeňským botanikem. Stavba je to opravdu monumentální a nádherná. Dříve se tomuto zámku přezdívalo také „Husa“ a nechal ho postavit nejvyšší purkrabí Království českého hrabě Jan R. Chotek z Chotkova. Výstavba zámku trvala celých dvacet let, probíhala mezi lety 1802-1822.

Zámek dnes

Dnes je v zámku umístěno Muzeum českého venkova s několika expozicemi, nechybí ani zámecké divadlo a knihovna. Expozice se týkají Chotků a jejich panství, zámecké konírny, hospodářského zázemí zámku. Nechybí ani venkovní expozice, skleníky, zahrada léčivých bylin a naučná stezka parkem.

Návštěva zámku

V období od května do září můžete zámek navštívit od pondělí do neděle mezi 9:00 až 17:00 hodinou. Těšit se můžete nejen na zmíněné expozice, ale na krásné klidné prostředí. Do parku si můžete vzít deku a na tomto krásném místě si náležitě odpočinout. Do parku je vstup zdarma a není nijak omezen. Pobýt zde můžete i s dětmi a nasát zde opravdu jedinečnou atmosféru.

Připravované akce

Spojit můžete návštěvu zámku s prožitím některé zajímavé akce. Těšit se můžete například na Hradozámeckou noc, festival Kefír, vinobraní, Zámecké jezdecké slavnosti, zámecké čajování či advent na zámku. Nedaleko Kačiny se nachází Kutná Hora. Lze tedy návštěvu zámku spojit i s návštěvou Kutné Hory, kde můžete navštívit chrám sv. Barbory, zavítat do Českého muzea stříbra a projít si doly pod Kutnou horou. To je opravdu jedinečný zážitek.