Už vás nebaví prohlídky hradů a zámků, muzeí a výstav, všude jste byli a všechno víte a hledáte něco jiného a nového? Přinášíme vám pět nevšedních a netradičních výletů po celé České republice.

„ Lipno nad Vltavou, přehradní hráz, elektrárna“ od Autor:Aktron – Vlastní dílo (own camera - vlastní fotoaparát). Licencováno pod Wikimedia Commons.

Lipno nad Vltavou, přehradní hráz, elektrárna
“ od Autor:AktronVlastní dílo (own camera – vlastní fotoaparát). Licencováno pod
Wikimedia Commons.

1) Je krásné počasí, žádná bouřka, vichřice či námraza, pes zrovna zůstal doma, máte zhruba 2 hodiny čas a jste zrovna u Lipna nad Vltavou? To je náhoda, zrovna v těchto místech se nachází první a jediná stezka korunami stromů v České republice, která je otevřena celoročně, mimo velmi špatné počasí. Stezka měří 372 metrů, postavena je z dřevěné konstrukce a vine se smíšeným lesem až do 24 metrové výšky, kde je zakončena 40 metrovou vyhlídkovou věží.
2) Jezdit na koni je už nuda a chtělo by to zkusit něco jiného. Kousek od Tábora v obci Záhostice najdete Velbloudí ráj, kde si velblouda osedláte a můžete vyrazit i na celodenní výlet. Na farmě se dozvíte, co vše velbloudi potřebují, nebo vezmete lamu na procházku, ale ochutnat je možné i čerstvé kravské mléko.
3) Mužskou část jistě nadchne výlet do Žatce, kde odhalíte tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva. Co vás tak všechno čeká? Objevíte Chmelový maják, Labyrint s pokladem regionu a chmelový orloj. Budete vědět, proč právě na Žatecku se pěstuje ten nejlepší chmel a můžete i ochutnat výsledný produkt, tzn. pivo.
4) Ještě jeden tip pro pány lze nalézt ve východních Čechách ve vojenském muzeu v Králíkách. V muzeu je celoročně přístupná vojensko-historická expozice věnovaná obraně státu, armádě a československým opevněním. Setkáte se s těžkou bojovou a vojenskou technikou, municí, prostředky ochrany proti bojovým otravným látkám a zbraním hromadného ničení.
5) Lanová centra najdete roztroušená po celé republice. Vzít na ně můžete i děti starší 10 let. Nemusíte se bát, lézt a jistit se budete sami pomocí karabin a kladek nebo vzájemně ve dvojicích a po celou dobu bude dohlížet instruktor na vaši bezpečnost.

 
Sdílejte
Předchozí článekOlomoucký kraj
Další článekMoravskoslezký kraj