Oblíbenou víkendovou činností jsou rodinné výlety. Přinášíme pár tipů, kde strávit čas s rodinou.

1) Projížďka parním vlakem
Napříč celou republikou se zhruba od května do prosince můžete projet parním vlakem. Jízdy bývají většinou spojeny s jinou akcí buď po cestě, nebo v cílové stanici. Na své si tak přijdou malí i velcí členové rodiny.

2) Aquaparky a koupaliště
Nejmodernější aquapark v České republice najdete asi 20 minut od Brna v obci Pasohlávky. Je tu 7 bazénů, 12 tobogánů, 4 výřivky, kryozóna, římské lázně a také restaurace pro 480 strávníků, pro které je připraveno parkoviště pro 350 osobních automobilů a 9 autobusů.

3) Zvířecí farmy
I farmy se zvířaty najdete rozesety po celé zemi. Předem se informujte, na které můžete zavítat i s dětmi a nakrmit si zvířátka. A také kde si můžete nakoupit místní výrobky.

4) Zábavní park
Jedinečný zábavní park pro celou rodinu je k nalezení Brně. Hala o ploše 2800 m2 nabízí spoustu atrakcí, na které vaše děti jen tak nezapomenou. Najdete tu různé labyrinty, klouzačky, žebříky, závodní dráhu, multifunkční hřiště na fotbal a basketbal, skákací hrady, trampolíny, horolezeckou stěnu a pro nejmenší děti jsou tu různá vozítka a barevné míčky. Zatím, co děti budou řádit, rodiče mohou využít bistro, wi-fi připojení zdarma, čtenářský kroužek nebo sledování projekcí, vystoupení a programů.

5) Muzeum hraček
Muzeí hraček je v republice také několik. Rodiče se vrátí do dětských let a zavzpomínají si na hračky, se kterými si jako malí hráli a děti se poučí a pokochají velkými sbírkami.

Foto: Megadarek.cz
Foto: Megadarek.cz

6) Techmania Science Center
O tomto zajímavém projektu jsme již psali v článku o Plzeňském kraji. V budově je několik expozic, jedna zajímavější než druhá, děti i dospělí si vyzkouší spoustu vědeckých činností.

7) Zrcadlový labyrint
V samém centrum Prahy Na můstku budete bloudit v největším zrcadlovém labyrintu v České republice, doplněné o jedinečné křišťálové bludiště, zábavná zakřivená zrcadla a trojrozměrné kaleidoskopické kino.

 
Sdílejte
Předchozí článekStředočeský kraj
Další článekPro vodáky