Přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit na Den dětí? Rádi byste je vzali na zajímavé místo spojené s výletem? Zajeďte si na hrad Grabštejne, kde se každoročně na Den dětí konají zajímavé akce pro malé návštěvníky. Potkat zde mohou historické a pohádkové postavy v kostýmech. Na Grabštejně se Den dětí slaví již v neděli 27. května. Vezměte své děti na výlet na pohádkový Grabštejn. 

Na hrad!

Během Dne dětí vás na Grabštejně čeká nejen příjemná zámecká atmosféra, ale také různé hry (kroket, badminton), zajímavé vyrábění pro děti, ale také mnoho zajímavých kostýmových postav. Hrad si můžete spolu s pohádkovou či historickou postavou projít. Užijí si zde malí i velcí návštěvníci rozmanité zábavy. Zastavit se zde se svými ratolestmi můžete mezi 9. a 16. hodinou. Grabštejn leží nedaleko Hrádku nad Nisou, blízko u hranic s Polskem. Na cestě zpátky se můžete zastavit také v malebném Hrádku nad Nisou.

Hradní expozice

V expozici hradu se můžete kochat mobiliářem ze sbírek Národního památkového ústavu a Uměleckoprůmyslového muzea v Praze či Severočeského muzea v Liberci. Prohlédnout si můžete původní hradní kuchyň, prostory užívané nadlesním a do dalších zajímavých prostor. Vybrat si můžete z hlavní prohlídkové trasy či základní prohlídkové trasy, která je zkrácenou variantou trasy hlavní. Kratší prohlídka je vhodná především pro neposedné děti, jelikož není časově tak náročná a je přizpůsobena malým návštěvníkům. Navštívit můžete na Grabštejně také věž či sklepení. Za vstupné během Dne děti zaplatíte jako za běžnou prohlídku, 120 Kč za dospělého a 80 Kč za děti, rodinné vstupné činí 320 Kč. Pouze na stanovištích s vyráběním se platí samostatně.

Jelikož se část hradu rekonstruuje budou uzavřeny v rámci I. okruhu prostory úřednického bytu, zámeckého pokoje a sálu předků. Hrad Grabštejn zaujme na Den dětí nejen vaše ratolesti, ale nabídne mnoho aktivit také vám.