Zámek Ploskovice v Ústeckém kraji je oblíbenou lokalitou českých i zahraničních filmařů. Není se ani čemu divit, neboť jeho romantická majestátnost je výjimečná i mezi českými hrady a zámky. Natáčely se zde české pohádky i filmy, ale také zahraniční snímky a videoklipy k písním. Přesvědčte se o krásách této stavby naživo.

Zámecké interiéry

V prvním prohlídkovém okruhu se podíváte do 11 místností z dobr rakouského císaře Ferdinanda V. Habsburského. Výzdoba většiny místností je dílem významného českého malíře Josefa Navrátila a řadí se ke stylu druhého rokoka. Ve druhém patře je instalována výstava obrazů „Z českého malířství 19. století.“

Grotty

Uměle vytvořené jeskyně pod zámkem pochází z počátku 18. století. Téměř třicet let byly tyto prostory z důvodu dezolátního stavu pro veřejnost uzavřeny, v roce 1998 bylo přistoupeno k alespoň částečné rekonstrukci a jeskyně byly zařazeny zpět do prohlídkové trasy.

Výstava medvědů

Výstava plyšových medvědů je inspirována muzeem medvědů v dánském Skagenu a její většina pochází ze sbírky rodiny pana Greblera.

Zámecký park

Za dnešní podobu parku vděčí zámek architektovi Janu Bělskému a dvornímu zahradníkovi Františku Fritschovi, který mimo jiné proslul svou nebývalou péčí o ovocnářství a zakládáním alejí ovocných stromů.

Výlety v okolí

Navštivte zoocentrum Srdcov, kde se můžete pohybovat mezi krotkými volně žijícími zvířaty, která můžete krmit i hladit. Uvidíte muflony, kozy bezoárové, srnky, daňky, divoké krocany, bažanty a další, kterým můžete přinést něco k jídlu, třeba tvrdý chléb, kaštany, žaludy, šípky, ovoce nebo zeleninu.

Především pány jistě zaujme automuzeum Terezín s osobními automobily a motocykly z období mezi roky 1960 a 1990. Jedná se o vozidla značek Trabant, Wartburg, Škoda, Tatra, Dacia, Lada, Moskvič a další.

Nejkrásnější výlet na České středohoří je z rozhledny Varhošť, odkud můžete vidět dokonce i Labe.