Malebná krajina nedaleko Křivoklátska, bohatá minulost a mnoho unikátností činí ze zámku místo hodné vaší návštěvy. Obdivujte se naživo například slavné Slovanské epopeji nebo pohlédněte do nejhlubší ručně hloubené studny u nás.
Zámek proslul v souvislosti s templářskými rytíři především díky výstavě s názvem Tvář Leonarda da Vinci – Příběh rytířského řádu templářů, která se konala v roce 2012 a přestože se sem po půl roce vrátila původní expozice, řada exponátů na zámku zůstala. Díky tomu si návštěvníci mohou kdykoli prohlédnout například původní žeton, předchůdce bankovního systému, či nedávno objevený obraz, autoportrét Leonarda da Vinci, kterému se také říká Lukánská deska.
Zámecký okruh
V zámeckém okruhu budete mít jedinečnou příležitost seznámit se s bohatou historií zdejšího zámku, a to od jeho vzniku ve 12. století, až po nejnovější dějiny. Výklad bude navíc obohacen o historii templářského řádu spolu s ukázkami unikátních exponátů. Kromě návštěvy několika salonků s výzdobou od Alfonse Muchy si budete moci prohlédnout i ukázky nálezů z hradní studny a pokochat se Slovanskou epopejí na zdi monumentálního Muchova sálu.
Hradní okruh vás provede tajemstvím opředenými místnostmi, prý zde nacistická skupina SS mívala tajné rituály. Zdejší kobka sloužila jako vězení pro vlastizrádce a nejvyšší představitele stavovského povstání. Uvidíte také 163 metrů hlubokou hradní studnu, která je nejhlubší ručně hloubenou studnou v Evropě a navštívíte i jednu z nejstarších hradních kaplí na našem území, s původními gotickými freskami.
Noční prohlídka
Chcete si tajuplnou atmosféru zámku vychutnat ještě o trochu více? Pak se přihlaste na noční prohlídku zámku, která vás provede zámeckými salonky i nejstaršími částmi původního hradu včetně kaple a studny.
Po návštěvě zámku se můžete občerstvit v místní stylové krčmě „U Rudolfovy kratochvíle,“ která nabízí mnoho stylových pokrmů, například pečené sele či biftek připravovaný na lávovém kameni.
Objekt se dále využívá pro konání svateb, firemních akcí a dalších slavnostních událostí.