Jihočeský kraj je druhý největší co do velikosti. Nejvíce proslul svými rybníky a malebnými vesnicemi. Můžete tu navštívit i mimořádně hodně historických i kulturních památek. My si povíme jen o některých z nich.

Hrady a zámky

Vzhledem k bohaté historii najdete na jihu Čech desítky starobylých hradů a zámeckých sídel, například Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Červená Lhota, Blatná, Třeboň, Orlík nad Vltavou, Landštejn, Kozí Hrádek, Zvíkov a další a další.
Renesanční vodní zámek Červená Lhota naleznete na severu Jindřichohradecka. Natáčely se tu krásné pohádky, jako například Princezna na hrášku, O zatoulané princezně, Zlatovláska a O kráse a štěstí.

„Zvíkov(4)“ od Chmee2 – Vlastní dílo. Wikimedia Commons.
Zvíkov(4)“ od Chmee2Vlastní dílo.
Wikimedia Commons.

Města

V Jihočeském kraji stojí za zmínku už jen samotná města České Budějovice, Tábor, Písek a Český Krumlov, které jsou sami o sobě sbírkou pamětihodností a krásných zážitků. V Táboře navštivte stálou expozici Husité v Husitském muzeu. Projdete si období éry od počátku až po 19. století i podzemní chodby. Chcete alespoň z části zažít atmosféru z filmů od režiséra Zdeňka Trošky, trilogie Slunce, seno? Zajeďte do Hoštic u Volyně, vesnička se nachází přibližně 10 km jižně od Strakonic. Ubytování je možné na Ranči Šimona Pláničky v areálu JZD Hoštice, kde nabízí příjemné ceny a letní terasu s občerstvením i volné prohlídky areálu s řadou atrakcí pro děti i dospělé.

Vše v jednom

Nechcete nikde dlouze cestovat a chcete se nechat hýčkat? Zavítejte do Lázní Aurora. Nachází se na okraji města Třeboně v klidném prostředí parku na břehu rybníka Svět. V celém komplexu je na výběr mnoho variant, samotné lázně specializující se na léčení slatinou, relaxační pobyty, kdy můžete využít různé balíčky, wellness centrum, restaurace, bar, bowling, squash, golf, kosmetika, centrum s vodními atrakcemi a další. Ubytovat je zde možné celkem 564 osob ve 289 pokojích.