Sluncem prozářené dny jsou ideálním časem na návštěvu překrásných míst. Jedním takovým je bezesporu zámek lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Nejenže zde můžete obdivovat jedinečné krásy zámku, ale dopřát si také sklenku skvělého vína. Naplánujte si podzimní dovolenou do tohoto kraje, jistě nebudete litovat.

Okouzlující zámek

Lednický zámek byl přebudován knížetem Aloisem II. z Lichtenštejna na letní sídlo nesoucí se v duchu anglické gotiky. Co víc, dnes je Lednicko-valtický areál součástí UNESCA. Obdivovat zde můžete velkolepé reprezentační sály s vyřezávanými stropy, které sloužily pro setkávání šlechty. Jedná se o jedinečná místa, která i v Evropě nemají obdoby. První historické zmínky pochází z roku 1222, kde na místě zámku nejspíše stála gotická tvrz. Ta byla zbořena až v  16. století a byl zde postaven renesanční zámek. Až v 17. století zde vzniklo barokní sídlo, které bylo doplněno o nádhernou zahradu a obrovskou jízdárnu. Dnešní podoba zámku se začala rýsovat v 19. století, kdy ji právě Alois II. nechal zrekonstruovat na letní sídlo.

Prohlídkové trasy

Čekají zde na vás 4 prohlídkové trasy. Prohlédnout si můžete reprezentační sály v přízemí zámku, knížecí apartmány a také byty vychovatelů knížat v prvním patře, dětské pokoje a Muzeum loutek (Milana Knížáka), umělou barokní krápníkovou jeskyni, tzv. grottu, či si prohlédnout technické zázemí sídla.

Překrásná zahrada

V okolí zámku vás jistě okouzlí rozsáhlá francouzská zahrada a krajinářský park, který patří mezi největší v České republice. Objevit zde můžete zajímavé dekorativní stavby, jako je Apollonův chrám, empírový Chrám tří grácií, umělou zříceninu Janova hradu či Hraniční zámeček. Procházet se můžete rozlehlým parkem a zahradou, která na podzim nabízí krásnou podívanou a mnoho romantických míst. Dopřejte si relaxační podzimní dovolenou či výlet do Lednicko-valtického areálu. Jistě vás okouzlí.