Rozhledna Akátová věž, která se tyčí na hřbetu Výhon, je skutečně celá vyrobená z akátového dřeva. Najdete ji východně od města Židlochovice a se svou výškou 17,7 metrů je nejvyšší vyhlídkou Dyjsko-svrateckého úvalu.

Zdolejte 76 schodů a vychutnejte si překrásný výhled nejen na Židlochovice, ale také na Rajhrad, Vojkovice, Brno a okolí, Drahanskou vrchovinu, Pracký kopec, a dokonce i na Pavlovské kopce se svatým Kopečkem u Mikulova. Dohlédnete také na rozhlednu Vladimíra Menšíka Na Hlíně, která je odsud vzdálená 18 kilometrů.

Ohlédnutí

Stavba rozhledny začala v únoru roku 2009 a 1. srpna téhož roku byla slavnostně otevřena v doprovodu hudebních souborů Blučiňáci a Šatavan. Během doprovodného programu měli návštěvníci možnost zúčastnit se také ochutnávky vín, přednášek či výstavy fotografií. Projektantem stavby je Pavel Jura a o její realizaci se zasloužila firma Haal, s.r.o.

Na rozhlednu můžete zavítat celoročně, vstup je však zakázán během bouřek a za námrazy. Přímo k věži se dostanete pouze pěšky, povede vás zelená turistická značka přímo od vlakové zastávky v Hrušovanech u Brna. Cestou minete židlochovický zámek s pěkným parkem a také informační tabule o zdejších zajímavostech. Celková délka turistické trasy je 4, 3 km.