Vydejte se na zajímavý výlet blízko Berounky, na jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů, na hrad Křivoklát. Po návštěvě hradu se můžete zastavit na rozhledně Velká Buková a vykoupat se v Berounce. Ideální letní výlet pro milovníky historie a koupání. 

Nedobytý hrad

Hrad Křivoklát najdete ve Středočeském kraji v okrese Rakovník. Jeho počátky sahají až do 12. století. Na hradě pobýval Karel IV. Významně do přestavby hradu zasáhl Václav IV. Ani hradu se v historii nevyhnuly požáry a Křivoklát byl několikrát těžce poškozen požárem. Křivoklát se proslavil jako obávané vězení, ale také jako nikdy nedobytý hrad. Výhodou Křivoklátu nebylo silné opevnění, ale především to, že ho útočníci nemohli najít.

Prohlídka hradu

Křivoklát je opravdu nádherným hradem. Pokud toužíte po komplexní prohlídce hradu, vyberte si 100 minutovou prohlídku, na které uvidíte krásnou pozdněgotickou hradní kapli, královský a rytířský sál s expozicí gotického malířského a sochařského umění, knihovnu a obrazárnu. Nechybí ani prohlídka proslulého vězení a mučírny, kde nechybí mučící nástroje. Vyšplháte se také na věž a můžete se kochat nádherným výhledem.

Na hrad za dobrodružstvím

V průběhu roku se na hradě konají desítky zajímavých akcí, například kouzelné noční prohlídky, koncerty, divadla, ukázky řezbářského umění apod. Líbit se zde bude nejen dospělým, ale také dětem. Během Velikonoc se konají Královské Velikonoce na Křivoklátě a později Léto na Křivoklátě, kde nechybí zajímavý kulturní program. Oslavit zde můžete i Myslivecké slavnosti sv. Eustacha, užít si Svatomartinský košt či Královský advent na Křivoklátě. Zažít můžete i jedinečnou hradní atmosféru v noci. Zarezervovat si zde totiž můžete přespání v Četnické stanici, v bytě U Liščí bašty či v apartmánu Magistra Kellyho.

Důležité informace

Parkovat můžete přibližně 300 m od hradu. Na nádvoří hradu najdete příjemnou kavárnu, restauraci a pár obchůdků. Na nádvoří se často konají také zajímavé akce pro děti i dospělé. Uspokojí vás i okolí hradu, které je podnětné pro další zajímavé výlety.